گروه IP

مسجد شیخ لطف الله

سجد شیخ لطف الله هم زمان با اجرایی شدن نقشه های چهار باغ و باغ هزارجریب ریخته شد و طی ۱۸ سال و در دوران شکوفایی معماری صفوی به بهره برداری رسید.سر در معرق این مسجد……….

مسجد شیخ لطف الله هم زمان با اجرایی شدن نقشه های چهار باغ و باغ هزارجریب ریخته شد و طی ۱۸ سال و در دوران شکوفایی معماری صفوی به بهره برداری رسید.سر در معرق این مسجد تا پایان سال ۱۰۱۱ هجری قمری ساخته و پرداخته شد و احداث ساختمان و تزئینات کاشی کاری آن در سال ۱۰۲۸ هجری قمری به پایان رسید. تزئینات کاشی هفت رنگ و معرق با نقوش بهشتی،هندسی و….. جلوه ای خاص به این بنا داده اند و استفاده از کاشی لعابی درکنار آجرهای مات،ترکیبی تماشایی را از دو بافت متفاوت به نمایش گذاشته است. از آنجایی که این مسجد دارای مناره و شبستان و ورودی نیست ،ورودی آن با پله شروع می شود.بنای اصلی این مسجد بر یک چهارضلعی استوار است و در قسمت های بالاتر به یک هشت ضلعی تبدیل می شود و درنهایت دایره وار به ساقه گنبد می پیوندد. دیوارهای این بنا برای تحمل سنگینی آن بسیار قطور ساخته شده است به طوری که قطرشان در قسمت پنجره ها به یک متر و هفتاد سانتی متر و در قسمت های اصلی به بیش از دو متر می رسد.

 


یکی از ویژگی های این مسجد چرخش ۴۵ درجه ای است که نسبت با محور شمال-جنوب و نسبت به قبله دارد که در اصطلاح معماری به آن پاشنه می گویند اما این بنا چنان استادانه ساخته شده است که از بیرون هیچ اثری از کجی را مشاهده نخواهید کرد. برای فائق آمدن بر این زاویه یک راهرو طراحی شده است که تماما با کاشی کاری هفت رنگ با رنگ غالب سبز و آبی پوشیده شده است.
گنبد مسجد شیخ لطف الله مدورترین گنبد جهان است که به صورت دو پوسته ساخته شده و دارای دهانه ۱۲ متری می باشد.ارتفاع راس در این گنبد حدود ۳۲ متر ازسطح زمین است که با توجه به مساجد دیگر کوتاه تر به نظر می رسد.در معماری به این نوع گنبدها که نسبت ارتفاع به دهانه آنها کم است گنبد خفته می گویند که اجرای آن با توجه به مصالح آن زمان کاری دشوار به نظر می رسد.
یکی از نکات جالب این گنبد تغییر رنگ آن در طول روز است و به هنگام صبح به رنگ خاکی،در ظهر به رنگ صورتی و در زمان غروب به رنگ خاکستری دیده می شود.


خدمات IP

خدمات پس از فروش

پنچ سال گارانتی و خدمات دائمی کلیه محصولات

خدمات لب گرد و پله

خدمات لب گرد و پله برروی سرامیک

اجرای طرح برروی محصولات

اجرای طرح برروی کاشی و سرامیک ، فلز و شیشه

طراحی داخلی

مشاوره در زمینه طراحی داخلی و تهیه فایل 3D

اجرا و نظارت

برش واتر جت

برش واترجت بر روی سنگ ، کاشی و سرامیک در طرح و ابعاد مختلف

اخبار IP

پیش‌بینی خوش‌بینانه از بازار مسکن ۹۸

معاون مسکن و ساختمان وزارت راه‌وشهرسازی یک پیش‌بینی خوش‌بینانه از وضعیت پیش‌روی بازار مسکن در سال ۹۸ ارائه کرد. حامد مظاهریان، دیروز در یک نشست خبری اعلام کرد: یافته‌های دستگاه‌های اقتصادی و همچنین شواهد موجود از ……

سرامیک اسلب

سرامیک سایز بزرگ یا اسلب یکی از محصولات ساختمانی قابل استفاده در نما و کف است و به عنوان محصولی…..

پرسلانوزا

شما اگر تا به امروز برای خریدکاشی و سرامیک به بازار مراجعه کرده باشید قطعا نام…….

برج طغرل

برج طغرل در شرق آرامگاه ابن باویه شهر ری واقع شده است و از آثار به جای مانده از دوره سلجوقیان می باشد. این برج با مساحتی بالغ بر ۴۸ متر مربع و ارتفاعی حدود ۲۰متر و با اسکلتی خشتی و آجری به صورت استوانه ای افراشته خودنمایی می کند که نمای داخلی آن نیز […]

مسجد شیخ لطف الله

سجد شیخ لطف الله هم زمان با اجرایی شدن نقشه های چهار باغ و باغ هزارجریب ریخته شد و طی ۱۸ سال و در دوران شکوفایی معماری صفوی به بهره برداری رسید.سر در معرق این مسجد……….

کاشی و سرامیک گرانیت چیست

فناوری تولید سرامیک گرانیتی با هدف ایجاد تحول در تولید انواع پوشش های کف و نمای ساختمان ها، حدود دو دهه پیش در اروپا پایه گرفت………

محدوده جغرافیایی بد مسکن‌ها در پایتخت

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه رفع بدمسکنی در اولویت سیاست‌های شهری در تهران قرار دارد….

سرامیک پرسلان چیست؟

پرسلان عضوی از خانواده بزرگ سرامیک است و در تقسیم بندی مدرن، تولیدکنندگان این دسته از محصولات، اصطلاح پرسلان را به محصولاتی با کیفیت و ساخت ویژه از کاشی ها نسبت می دهند…

بام چوبی

بام چوبی قابل زندگی با روش­ های نازک کاری ژاپنی

نرخ های بالای سود بانکی

حکایت نرخهای بالای سود بانکی و بازار مسکن